Skip to main content

کلمه عبور امن


Totem

درباره این کلاس

با پیشرفت چشمگیر تکنولوژی، امروزه هر کدام از ما چندین و چند حساب کاربری داریم که باید آن‌ها را مدیریت کنیم و از امنیت‌شان اطمینان حاصل کنیم. این‌طور به نظر می‌رسد که برای هر کاری به چند حساب کاربری مختلف نیاز است: ای‌میل، پیام‌رسانی، شبکه‌های اجتماعی، خرید، بانکداری، مدیریت پروژه، به اشتراک گذاشتن اطلاعات و غیره و غیره. به نظر نمی‌رسد این فهرست پایانی داشته باشد.

کلمه‌های عبور، اولین سنگر دفاعی ما در مقابل حمله افرادی هستند که بخواهند اطلاعاتمان را هَک کنند. آن‌ها به ما کمک می‌کنند از اطلاعات خود محافظت کنیم و خودمان تصمیم بگیریم چطور این اطلاعات را مدیریت کنیم.

اما حفاظت از حساب‌های کاربری‌مان، مستلزم انتخاب کلمه‌های عبوری است که طولانی، پیچیده، منحصر به فرد و کاربردی باشند. به علاوه لازم است که برای هر کدام از حساب‌های کاربری خود یک کلمه عبور طولانی، منحصربه‌فرد و کاربردی متفاوت داشته باشیم.

این کار تقریبا غیرممکن به نظر می‌رسد. کلید حل این مشکل، انتخاب یک استراتژی مناسب، و استفاده از آن برای تولید و حفظ کلمات عبور است. افراد مختلف ممکن است روش‌های مختلفی را برای تولید و حفظ کلمات عبور خود مناسب بیایند. این دوره ما را با برخی از بهترین روش‌ها آشنا می‌کند.

توتم یک پلتفرم آنلاین است که با ارائه دوره‌های آموزشی اینتراکتیو، به ما کمک می‌کند امنیت خود در فضای مجازی را ارتقاء داده و از حریم خصوصی خود محافظت کنیم. هدف این دوره‌ها، حمایت و آموزش خبرنگاران، مدافعان حقوق بشر و فعالان مدنی است برای این‌که بتوانند به گونه‌ای مؤثرتر از ابزار و روش‌های حفظ حریم خصوصی در راستای انجام فعالیت‌های خود بهره ببرند. شما خبرنگار نیستید؟ نگران نباشید! این دوره‌ها می‌توانند برای همه و با هر شغلی مناسب باشند.

همین امروز شروع کنید و یاد بگیرید چگونه در فضای مجازی از خود محافظت کنید!

آن‌چه در این دوره خواهید آموخت

در طول این دوره می‌آموزیم:

  • منظور از کلمه عبور امن  و قوی چیست و چرا ما به چنین کلمات عبوری نیاز داریم؟
  • چطور استراتژی خاص خود برای تولید و حفظ کلمات عبورمان را تعریف کنیم؟
  • چطور کلمات عبور امن خود را مدیریت کنیم:
  • ابزار مدیریت کلمه عبور چیست و چرا باید از آن استفاده کرد؟
  • احراز هویت دومرحله‌ای (Two-Factor Authentication (2FA)) چیست و چرا باید از آن استفاده کرد؟

پیش‌نیازها

این دوره هیچ پیش‌نیازی ندارد.

آخرین به‌روزرسانی

این دوره آخرین بار در دسامبر ۲۰۱۹ به‌روزرسانی شده است.

Enroll