Skip to main content

حمله های رمزگیری یا فیشینگ


Totem

درباره این کلاس

همه ما هدف حمله‌های رمزگیری یا فیشینگ قرار می‌گیریم، اما اکثرمان تازه زمانی می‌توانیم آن‌ها را شناسایی کنیم که حمله موفقیت‌آمیز بوده و مهاجمین به اطلاعات‌مان دسترسی پیدا کرده‌اند.

حفاظت از خود در برابر حمله‌های رمزگیری، با شناسایی صحیح ایمیل‌ها و پیام‌های حاوی این حمله‌ها، قبل از کلیک کردن بر روی آن‌ها شروع می‌شود. باوجوداین و به رغم احتیاط‌هایی که به کار می‌بندیم، باز هم گاهی اتفاق می‌افتد که حمله‌های رمزگیری موفق شوند. اگر به اشتباه بر روی لینک یا ایمیل حاوی حمله رمزگیری کلیک کردید و ناخواسته اطلاعات خود را در دسترس مهاجمین قرار دادید، وحشت نکنید! هنوز هم فرصت دارید تا صدمات احتمالی را، که نه تنها به خود شما بلکه به خانواده و دوستان‌تان نیز وارد می‌شود، کنترل کنید.

در این دوره با هم درباره حمله‌های رمزگیری خواهیم آموخت: منظور از حمله رمزگیری چیست و به چه منظور اتفاق می‌افتد؟ چه‌طور این حملات را شناسایی کنیم و در صورتی که قربانی یک حمله رمزگیری شدیم، چه کار باید بکنیم.

توتم یک پلتفرم آنلاین است که با ارائه دوره‌های آموزشی اینتراکتیو، به ما کمک می‌کند امنیت خود در فضای مجازی را ارتقاء داده و از حریم خصوصی خود محافظت کنیم. هدف این دوره‌ها، حمایت و آموزش خبرنگاران، مدافعان حقوق بشر و فعالان مدنی است برای این‌که بتوانند به گونه‌ای مؤثرتر از ابزار و روش‌های حفظ حریم خصوصی در راستای انجام فعالیت‌های خود بهره ببرند. شما خبرنگار نیستید؟ نگران نباشید! این دوره‌ها می‌توانند برای همه و با هر شغلی مناسب باشند.

همین امروز شروع کنید و یاد بگیرید چگونه در فضای مجازی از خود محافظت کنید.

چه چیزی یاد خواهید گرفت؟

در طول این دوره می‌آموزیم:

  • منظور از حمله رمزگیری چیست؟
  • چه‌طور حمله‌های رمزگیری را شناسایی کنیم؟
  • چه‌طور از بروز این حمله‌ها پیش‌گیری کنیم؟
  • اگر قربانی یک حمله رمزگیری شدیم، چه کار باید بکنیم؟

پیش‌نیازها

برای گذراندن این دوره، بهتر است اول دوره «اینترنت چگونه کار می‌کند؟» توتم را بگذرانید.

آخرین به‌روزرسانی

این دوره آخرین بار در دسامبر ۲۰۱۹ به‌روزرسانی شده است.

Enroll