Skip to main content

پژوهش پشت میز


Totem

درباره این کلاس

به کلاس توتم درباره تحقیق پشت میز روزنامه‌نگاری خوش آمدید! این کلاس دستاوردهای زیادی دارد! شما علم بیشتری درباره بهترین روش‌های استفاده از اینترنت برای گردآوری اطلاعات برای داستان‌هایی که درباره ایران می‌نویسید به‌دست خواهید آورد. ازجمله: یافتن اسناد و اعداد، بهینه سازی نتایج جستجوی گوگل، و جستجو برای منابع مشخص.

چرا شما باید در این کلاس شرکت کنید؟ گردآوری اطلاعات بخش مهمی از روزنامه‌نگاری و تحقیقات است. این به شما اجازه خواهد داد تا فراتر از نظرات و نکات اثبات نشده بروید و داستانی را مورد تحقیق قرار دهید و آن را بر اساس اطلاعاتی که از پایگاه اطلاعاتی رسمی به‌دست می‌آورید، منجمله طیفی از نقطه نظرات از منابع متفاوت اثبات کنید.

توتم یک پلتفرم آنلاین است که کلاس‌های متفاوتی درباره چگونگی افزایش امنیت دیجیتال و حفظ حریم خصوصی ارائه می‌دهد. هدف آن حمایت از روزنامه نگاران، مدافعان و کنش‌گران حقوق بشر است تا بتوانند از ابزارها و تاکتیک‌های حریم خصوصی به‌طور مؤثرتر استفاده کنند. روزنامه نگار نیستید؟ نگران نباشید، این کلاس‌ها برای همه کارایی دارند. امروز شروع کنید و بیاموزید چه‌طور آنلاین از خودتان مواظبت کنید.

چه خواهید آموخت؟

در پایان این کلاس درک خواهید کرد که:

  • چگونه بتوانید تحقیقات هوشمند و تحقیقات آنلاین بر روی پایگاه‌های اطلاعاتی، افراد و منابع انجام دهید
  • بهترین روش‌ها و رهنمودها برای اجرای تحقیقات اطلاعاتی فراتر از جستجوی گوگل
  • چگونگی جستجو و استخراج اطلاعاتی که در پایگاه‌های اطلاعاتی محلی، ملی و بین‌المللی وجود دارد

الزامات

پیش از آنکه این کلاس را آغاز کنید، ما پیشنهاد می‌کنیم که کلاس «چگونه سانسور اینترنتی در ایران را دور بزنیم؟» را بگذرانید. کلاس یادشده، مفاهیم و ابزارهای کلیدی را برای حفاظت از خودتان در برابر مورد پیگرد اینترنتی قرارگرفتن، به شما معرفی می‌کند. همچنین به شما نشان می‌دهد که چگونه از ارتباط VPN و همچنین براوزر تور (Tor) استفاده کنید و توضیح می‌دهد که چرا این چیزها وقتی به مسأله امنیت و حریم خصوصی آنلاین می‌رسیم، مهم هستند؟

آخرین به‌روزرسانی

این کلاس برای آخرین بار در اکتبر ۲۰۱۹/ مهر ۱۳۹۸ به‌روزرسانی شده است.

توجه: این کلاس همچنین به زبان انگلیسی در دسترس است: Desk Research

تصدیق

محتوای این کلاس با کمک رسانه زمانه (رادیو زمانه) و همچنین چندین سازمان دیگر، مربیان امنیت دیجیتال، متخصصین آموزشی آنلاین که با یکدیگر در جلسات مشترک همکاری کرده‌اند، تولید شده است.

Enroll